Як влаштуватися на роботу в Ірландії

Мігранти мають дві основні проблеми в пошуку роботи в Ірландії — недостатнє знання мови та знижена самооцінка. Якщо «мовний бар’єр» можна подолати за допомогою мовних курсів та спілкування з місцевими жителями, то питання самооцінки більше залежить від того, як ви підготуєтеся до пошуку своєї мрії. У цій статті ми зібрали для вас основні рекомендації про те, як знайти роботу, що найбільше підходить для вашого трудового досвіду та кваліфікації.

Як правильно запропонувати себе роботодавцю?

Прекрасне резюме, англійською CV, допоможе вашому потенційному наймачеві отримати перше уявлення про вас. Абревіатура CV походить від латинського Curriculum Vitae, що означає «хід життя».

По суті цей документ є вашою короткою біографією, де ви викладаєте в хронологічному порядку практично всю історію свого життя, включаючи освіту, досвід роботи, досягнення та навички. CV також є вашим маркетинговим інструментом, з яким ви зможете просунутися на ринку праці. Тут мають бути відображені ваші найкращі якості.

Потенційні роботодавці розглядатимуть СV як документ, що описує робочу силу, яку вони (як неприємно б це не звучало) збираються придбати. Тобто ви, подаючи своє CV, вступаєте в конкурентну боротьбу з іншими потенційними кандидатами, змагаючись своїми якостями: досвідом, знаннями та різними навичками. Пам’ятайте про це під час складання резюме.

В інтернеті, а також в організаціях, які допомагають з працевлаштуванням (про них нижче), вам допоможуть створити ідеальний CV. Однак не сподівайтеся вразити роботодавця якісним документом. Перед тим як направити своє резюме до компанії, яка наймає персонал, адаптуйте його саме під потреби роботодавця і обов’язково супроводьте мотиваційним листом, який пояснює у парі пропозицій, чому саме ваші здібності такі необхідні в цій роботі.

 

І ще кілька порад:

Пам’ятайте, що при складанні CV важлива подача інформації – адже фактично це ваша міні-презентація! Якщо ви, наприклад, починаєте з особистих відомостей, переходите до освіти та кваліфікації, а потім до досвіду роботи, то вибудовуйте CV так, щоб показати, наскільки ідеально ваші таланти вписуються у запити на наявну вакансію.

Намагайтеся докладно описати свій трудовий досвід та кваліфікацію. У колишніх країнах СРСР головним при наборі персоналу вважалася освіта, її ставили на початку резюме. В Ірландії головне – трудовий досвід. І ми рекомендуємо ґрунтуватися саме на тих навичках, які ви здобули на Батьківщині. Часто соціальні служби та бюро з працевлаштування пропонують мігрантам набагато менш кваліфіковану роботу.

Не пишіть очевидного! Не варто вказувати якості, які явно були потрібні при виконанні певного виду роботи. Наприклад, наявність добрих лідерських якостей та навичок спілкування для керівної посади мається на увазі сама собою.

Одночасно досвід роботи на Батьківщині може бути надлишковим для роботодавця, і він відмовить саме через те, що у вас знань більше, ніж йому потрібно або чим є у нього. Тому, якщо вам справді потрібна ця робота, деякі позиції своєї біографії, нерелевантні вимогам наймача, можна опустити.

Те, що сказано вище, стосується як низькокваліфікованої роботи, так і високопрофесійної діяльності. Однак, якщо ви розраховуєте на оплачувану роботу, необхідно завести свій профіль у професійній мережі LinkedIn і правильно його налаштувати.

І ще, наймачі стали стежити за соціальними мережами своїх працівників, тому перед зверненням постарайтеся очистити свої профілі в соцмережах від того, що роботодавцю може не сподобатися.

Подача CV – лише перший крок у пошуку роботи. Це також ваш перший контакт із потенційним роботодавцем. Як то кажуть, за одягом зустрічають…

 

Де шукати пропозиції щодо роботи?

Найпростіше шукати роботу за допомогою інтернету та соціальних мереж.

Ось список сайтів з пошуку роботи: www.jobs.ie, www.gumtree.ie, www.irishjobs.ie, www.monster.ie, www.recruitireland.com та інші, наприклад, працевлаштування на державній службі publicjobs.ie.

Сучасні сайти пошуку роботи пропонують прямо у себе в профілі скласти CV, що, на їхню думку, спростить пошук вас як шукача роботи. Однак, посилаючись на сказане вище, варто адаптувати резюме відповідно до посади, яка вас цікавить.

Дуже часто оголошення про роботу з’являються у соціальних мережах, а професійна мережа LinkedIn сама запропонує вам наявні вакансії відповідно до вашого досвіду та кваліфікації.

Окрім цього, вакансії розміщуються на сайтах великих компаній та мережевих магазинів.

В Ірландії є своя національна дошка оголошень www.adverts.ie, де рекламуються вакансії. У соціальних мережах існують численні групи, як регіональні, і етнічні, у яких розміщуються різні вакансії.

У попередні доковідні роки місцеві бізнеси вивішували оголошення про прийом на роботу на дверях або вітринах. Однак на даний момент даний спосіб ефективний лише для невеликих містечок та селищ, де невеликий вибір.

 

Хто допоможе подолати труднощі?

Клуби пошуку роботи Jobs Clubs

Практично у кожному районі та місті Ірландії є «Клуби пошуку роботи» (Job Clubs) — державні центри, які допомагають у пошуку роботи.

Перш ніж вирушати в центр, зв’яжіться з ним і дізнайтеся, коли він працює. Мета «клубів пошуку роботи» – розвинути у людей навички, які допоможуть знайти роботу. Тут вам покажуть, як правильно складати CV та мотиваційний лист, накинуть вам план пошуку роботи, підготують до інтерв’ю тощо. За всіма цими «предметами» у клубах проводяться курси, які тривають зазвичай від трьох до п’яти тижнів.

Послуги, які надають фахівці цих центрів, є безкоштовними та підходять кожному, незалежно від досвіду роботи в Ірландії та спеціальності. Мабуть, найкорисніше в «клубах пошуку роботи» – це те, що вони дають безкоштовно (або за символічну плату) користуватися інтернетом, принтером та друкованими виданнями для пошуку роботи.

 

Служба Працевлаштування

Інше місце, де слід шукати допомоги, – це офіси Employment Service Offices.

На консультацію необхідно взяти із собою CV та номер PPS. Співбесіда відбувається наступним чином: вас «прив’язують» до одного із фахівців, і він згодом займається вашою справою. Спеціаліст закінчує роботу з вами лише тоді, коли ви знайдете роботу.

Насамперед працівник центру зареєструє вас у базі даних. Виходячи з ваших уподобань та особистісних даних, співробітник веде пошук роботи. Отримавши інформацію про будь-яку вакансію, він сповіщає вас по телефону. Зазвичай співробітники центрів справді чуйно та уважно ставляться до тих, хто звертається за допомогою. Так як ці центри державні, всі консультації та зустрічі проходять англійською мовою. Також вони можуть допомогти вам підібрати курси – мовні або за фахом. Ви можете самі вибрати коледж або навчальний заклад, і вам нададуть допомогу при заповненні паперів.

Якщо ви офіційно безробітний і отримуєте допомогу, навчання на курсах буде для вас безкоштовним. Якщо у вас виникнуть питання під час написання мотиваційного листа, вам також може допомогти спеціаліст центру.

Список служб, які допомагають у працевлаштуванні

  Метки: , , ,


Последние публикации в категории


Похожие публикации

Добавить комментарий